مقالات

عملکرد سیلیکات سدیم در هوای سرد چگونه است؟

سیلیکات سدیم دارای یک فرم هیداراته است که از آن برای برای افزایش قلیایی شدن استفاده می کنند. به دلیل عملکرد فوق العاده سیلیکات سدیم در هوای سرد باعث شده از آن به عنوان یک ماده مناسب در ضد یخ های اتومبیل و بتن ریزی استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربردهای سیلیکات سدیم در ضدیخ و رادیاتور اتومبیل بپردازیم.

سیلیکات پتاسیم
مقالات

پتاسیم سیلیکات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

۷ دیدگاه

پتاسیم سیلیکات ٬ یکی از متداول ترین مواد استفاده شده در محصولات شیمیایی در سراسر جهان است. پتاسیم سیلیکات در قرن نوزده میلادی مورد توجه قرار گرفت ؛ زمانی که کاربردهای نوآورانه و خلاقانه در مواد شوینده٬ رنگ های چسبنده و مواد نسوز توسعه یافتند. کاربرد های آن به زمینه های متعددی تقسیم بندی شده است.

آلومینیوم سیلیکات
مقالات

آلومینیوم سیلیکات چیست؟

۲ دیدگاه

ترکیب شیمیایی سیلیکات آلومینیم یک نمک معدنی متشکل از آلومینیوم، اکسیژن و سیلیکات است و در سه شکل معدنی موجود است: آندالوزیت، کیانیت و سلیمانیت که همه آنها دارای فرمول شیمیایی Al2SiO5  یکسان ولی ساختار کریستالی متفاوت می باشند. در این مقاله ما به بررسی ویژگی ها، کاربردها و خواص این ماده پرداخته ایم.

چسب سیلیکات
مقالات

چسب سیلیکات سدیم

۰

سیلیکات ها چسب های غیر قابل اشتعال هستند. آنها بدون بو بوده و هیچ طعمی به محتوای بسته هایی که در آنها به عنوان چسب استفاده می شود نمی دهند و از آنها برای اتصال انواع سطوح متخلخل و موادی مانند کاغذ، پشم معدنی، پرلیت ، میکا و چوب استفاده می شود.

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری
مقالات

کاربرد سیلیکات در تولید الکترود جوشکاری

۰

ساخت بسیاری از عناصر صنعتی بر پایه و مبنای جوشکاری است. برای ارائه محصولات صنعتی با کیفیت عالی، کیفیت اتصالات جوشکاری شده باید عالی باشد که این امر بستگی به میله های جوش دارد. سیلیکات ها اغلب افزودنی های اصلی و غالب جوشکاری هستند و عملکرد آنها به مراتب از یک چسب بیشتراست.

سیلیکات قلیایی
مقالات

سیلیکات های قلیایی و مشخصات فنی آن ها

۰

سیلیکات ها یکی از مهم ترین ترکیب های صنعتی سیلیسیم هستند. در این میان، سیلیکات های قلیایی را می توان از واکنش بین سیلیس (sio2) با انواع قلیا ها مانند سود، پتاس و کلسیم اکسید در دماهای بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد در کوره الکتریکی و یا کوره های دوار تهیه کرد.

سدیم سیلیکات و پتاسیم سیلیکات
مقالات

تولید سدیم سیلیکات و پتاسیم سیلیکات در مطالعات و پژوهش های جدید

۰

سیلیکات های قلیایی سدیم، پتاسیم و کلسیسم مهم ترین و پرکاربردترین سیلیکات ها به حساب می آیند. مطابق با پژوهش ها ۲ روش اقتصادی جدید برای تولید سیلیکات هایی چون سدیم سیلیکات و پتاسیم سیلیکات انجام شده است که در این مقاله به آن ها بصورت مختصر اشاره می گردد.

سدیم سیلیکات
مقالات

سیلیکات سدیم در صنایع مختلف

۰

سدیم سیلیکات (آب شیشه یا شیشه مایع) به ترکیبات متفاوتی شامل اکسید سدیم اطلاق می شود. به همین دلیل خواص شیمیایی متفاوتی دارند. این ترکیبات به طور کلی جامدات شفاف و یا پودر سفید رنگ هستند. در این مقاله علل استفاده از سیلیکات سدیم در صنایع مختلف بررسی می شود.

فهرست