محصولات ما

جدید ترین اخبار شرکت

جدید ترین مقالات

بهترین سیلیکات برای بتن چیست؟

بهترین سیلیکات برای بتن

بهترین سدیم سیلیکات برای بتن

سیلیکات سدیم که بطور معمول آب شیشه نام دارد، در روش بتن پاشیده شده نیز به طور گسترده استفاده می‌شود. شما می‌توانید از آن برای تولید مخلوطی از مواد سیمانی برای بتن استفاده کنید. در حالت خالص مناسب نیست چرا که به طور مستقیم بر روی سطوح بتنی استفاده می شود، زیرا تمایل به کربناسیون دارد: که واکنشش بر روی سطح با اکسیژن، مصالحه سفید رنگ بجا میگذارد. علاوه بر این، واکنش آن در این موارد برگشت‌پذیر به آب است، یعنی اگر برای مدت طولانی مرطوب باشد، به حالت ژل باز می‌گردد.

گاهی بازگشت به حالت ژل می‌تواند در سطوح افقی برای ترک‌های ریزی که ممکن است بعداً ظاهر شوند مفید باشد، با این حال، عیب غیرقابل انکاری در سطوح عمودی زیرزمینی دارد. در این مقاله ما به بررسی انواع سیلیکات ها و بهترین سیلیکات برای بتن می پردازیم.

سدیم سیلیکات اصلاح‌شده

معیار برای انتخاب بهترین سیلیکات برای بتن چه چیزی است؟ معمولا اصلاح آب شیشه با اضافه کردن ترکیبات شیمیایی دیگر صورت میپذیرد تا نفوذ خود را به بتن افزایش دهد یا از کربناسیون اجتناب کند (البته که در سطح ” سفید ” می‌شود). سیلیکات اصلاح‌شده می‌تواند به عنوان سخت کننده و یا تحکیم کننده کف سیمانی، به عنوان یک محافظ ضد اسید برای مخازن بیوگاز، مخازن آب، فاضلاب، لوله‌های بتنی، کف پل و در صورت اصلاح مناسب، خواص ضد تبخیر عالی (عمل‌آوری بتون) داشته باشد. فرمول‌های مختلفی برای اصلاح سیلیکات وجود دارد که انتخاب نسخه صحیح برای اثربخشی و دوام در طول زمان ضروری است.

پتاسیم سیلیکات

آیا پتاسیم سیلیکات میتواند بهترین سیلیکات برای بتن باشد؟؟ پتاسیم سیلیکات، به ویژه در منطقه اروپا به عنوان مبنایی برای رنگ استفاده می‌شود. این روش مزیتی دارد که در معرض کربناسیون نیست و در نتیجه وضعیت بهتری در حضور رنگدانه‌ها دارد. ترکیب آن با مواد  گچی، تشکیل ترکیبات ضد آب و آبگریز میدهد. دوام بالای آن باعث میشود که این رنگ در نقاشی دیواره‌ای خارجی خاص و بهتر باشد.

لیتیوم سیلیکات

آیا لیتیوم سیلیکات میتواند بهترین سیلیکات برای بتن باشد؟؟ لیتیم یک اتم کوچک‌تر از سدیم و پتاسیم است. بنابراین بهتر در بستر سیمانی بتن نفوذ می کند. با توجه به اندازه کوچک آن، در پر کردن منافذ بتنی کارایی کمتری دارد و بنابراین به طور موثر بستر را مهر خواهد کرد. از آن فقط در کف سیمانی صنعتی استفاده می‌شود، اما به طور کلی در غلظت‌های که برای مطابقت با عملکرد سیلیکات‌های دیگر کافی نیستند مورد استفاده قرار میگیرند. لیتیم بعد از آهن خواستار زیادی دارد و هزینه آن در بازار مواد خام بسیار بیشتر از لیتیوم و پتاسیم است (بیش از ۲۰ الی ۳۰ برابر).

کارایی سیلیکات ها چیست؟

در ادامه مقاله بررسی بهترین سیلیکات برای بتن میتوان گفت: بهترین خصوصیات شناخته‌شده از این ماده در بخش ساختمان‌سازی عبارتند از مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر حملات شیمیایی، استحکام / سختی و ایجاد مواد مقاوم در برابر آتش است. هنگامی که بر لایه سیمانی یا گچی بکار رود، سیلیکات به واسطه اتصال با سایر سیلیکات یا با فلزات قلیایی موجود، یک ساختار میکرو کریستالی تشکیل می‌دهد.

سیلیکات یک بخش جدایی‌ناپذیر از زیرلایه است که در آن‌ها استفاده می‌شود: به همین دلیل است که آن‌ها با دیگر رنگ‌های سطحی متفاوت هستند که در عوض یک پوسته را روی بتون و یا گچ شکل می‌دهند. سیلیکات ها، قلیایی هستند و به لطف این خاصیت، مانع از رشد باکتری‌ها و کاهش کربناسیون مواد سیمانی می‌شوند (که نباید با کربناسیون خود سیلیکات اشتباه گرفته شود). آن‌ها خواص ضد خوردگی(فرسایندگی) عالی دارند.

بهترین سیلیکات برای بتن کدام است؟

بهترین سیلیکات برای بتن کدام است؟ اگر از یک سطح بتون استفاده می­کنیم، بیایید بگوییم که یک علامت CE  اجباری است. این استاندارد اروپایی ” محصولات و سیستم‌های حفاظت و تعمیر سازه‌های بتونی –  سیستم‌های حفاظت از سطح برای بتن ” نیز برای کف(بستر زمین) کاربرد دارد و در مورد حداقل عملکرد مورد نیاز برای محصول محدود است. نسخه اصلاح‌شده سیلیکات سدیم بدون شک در میان سیلیکات ها برتری داشته و بهترین سیلیکات برای بتن محسوب میشود زیرا با حجم حفره­ های موجود در بتون همساز است و همین قادر هست به خوبی با بستره سیمان اشباع و پیوند دهد.

فرض کنید ما از یک طبقه محافظت می‌کنیم و یک اثر براق می‌خواهیم. در این حالت، باید یک سیلیکات سدیم با نفوذ کم و یا سیلیکات لیتیم با رزین آکریلی انتخاب کنیم تا سیلیکات روی سطح باقی بماند. سپس می‌توانیم نتیجه مطلوب را از طریق پردازش مکانیکی (بافر سرعت پایین) بدست آوریم. ما باید در نظر داشته باشیم که در طول زمان استفاده مداوم، درخشش برخی از قطعه­ ها یا خطوط کف میتواند بیشتر یا کمتر از بقیه قسمت ها شود که این خود تلاش برای زیبا نگاهداری را از بین ببرد یا خنثی کند.

از طرف دیگر، اگر ما بخواهیم تمرکزمان را روی حفاظت و دوام بتن قرار دهیم، به خصوص در بتن، فضای باز ، پس لازم است که یک سیلیکات سدیم اصلاح‌شده با نفوذ بالا در زیر لایه انتخاب کنیم، که دیگر به محافظ سطح نیاز ندارد.

برای رفتن به فروشگاه و خرید سیلیکات سدیم با ارزان ترین قیمت و بالاترین کیفیت کلیک کنید

 با توجه به رفتار بتن با سیلیکات لیتیم، باید توجه داشت که بسیاری از محصولات سیلیکات لیتیم با انواع دیگر محصولات ارگانیک (رزین‌ها) ترکیب شده‌اند تا میزان لیتیوم مورد استفاده را کاهش دهند. در نتیجه این خود خیانت به فلسفه سیلیکاتی و رها کردن برخی از ویژگی‌هایی است که من معتقدم بنیادی هستند. برای فهمیدن اینکه کدام یک از سیلیکات‌های لیتیم ” خوب ” هستند، من پیشنهاد می‌کنم که علامت CE  بررسی شود.

درخواست اعلام عملکرد کنید، باید شماره CDP و نام آن را شامل شود. ما بر روی یک سطح گچ کار می‌کنیم، پتاسیم سیلیکات ثابت کرده‌است که به عنوان یک مقاوم کننده یا سخت کننده و یک مبنا برای رنگ، عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *