کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

شرکت سیلیکات گستر اصفهان در ساختن و تولید کردن حوزه گسترده­ ای از محصولات شیمیایی که شامل سیلیکات­ها از جمله: لیتیوم، سدیم، پتاسیم که برای اهداف جوشکاری استفاده می­شوند جزو پیشگامان این صنعت است. ما پتاسیم، سدیم  و سیلیکات مخلوط شده برای الکترودهای جوشکاری تولید می­کنیم. در این مقاله شما را با  کاربرد سیلیکات در تولید الکترود جوشکاری بیشتر آشنا خواهیم کرد.

وظیفه سیلیکات­ها نه تنها به عنوان چسب ساده نیست بلکه علاوه براین به عنوان مواد افزودنی نقش اصلی را در جوشکاری دارد. تقاضا برای سیلیکات­ها برای جوشکاری وقتی کیفیت بهتری استفاده شده باشد بیشتر می­شود.

ساخت بسیاری از عناصر صنعتی بر پایه و مبنای جوشکاری است. برای ارائه محصولات صنعتی با کیفیت عالی، کیفیت اتصالات جوشکاری شده باید عالی باشد که این امر بستگی به میله ­های جوش دارد و برای این کار تولیدکننده باید مواد افزودنی جوشکاری را با دقت انتخاب کند.

میله های جوشکاری از پودرهای مختلف مواد معدنی و فلزی تشکیل شده که بهم متصل می­ شوند. سیلیکات­ها هم به عنوان چسب و هم به عنوان شار عمل می­کنند.

سیلیکات­ها اغلب افزودنی­های اصلی و غالب جوشکاری هستند و عملکرد آن­ها به مراتب از یک چسب بیشتراست. سیلیکات لیتیوم برای الکترودهایی با انتشار کم استفاده می­شود.

 سیلیکات پتاسیم برای فولادهای نرم و کم آلیاژ استفاده می­شود. در حالیکه برای فولادهای پراز آلیاژ از پتاسیم و لیتیوم استفاده می کنند.

در مورد فولادهای خاص با آلیاژهای بالا از سیلیکات سدیم-لیتیوم برای ذوب کردن استفاده می­شود و سیلیکات­های محلول، سیلیکات­های سدیم و پتاسیم هستند که مواد رطوب­ساز می ­باشند و این پوشش­ها به دلیل مقاومت – مکانیکی زیاد پیشنهاد می­شوند و سیلیکات­های پتاسیم و سدیم به دلیل اینکه پراکندگی را کاهش می­دهند، مورد پسندتر هستند و به حرکت بهبود می­بخشند و مقاومت در مقابل سایش در دمای بالا که نیاز به ثبات شیمیایی است را افزایش میدهند.

مشخصات فنی سیلیکات های مختلف برای الکترود جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

الکترودهای جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاریشرکت ما سیلیکات­های سدیم، پتاسیم و مخلوط آن­ها را با بالاترین میزان خلوص تولید می­کند.

سیلیکات­ها به صورت مایعات، جامدات و پودرهای با نوع مختلفی از ترکیب­های پتاسیم،  لیتیوم و سدیم در دسترس هستند. اکستروژن صاف و سوختن آرام و پراکندگی­ هایی با قوس کم از وِیژگی است که به کیفیت سیلیکات­ها بستگی دارد.

سیلیکات سدیم در الکتردهای جوشکاری

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x