محصولات ما

جدید ترین اخبار شرکت

جدید ترین مقالات

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری

شرکت سیلیکات گستر اصفهان در ساختن و تولید کردن حوزه گسترده­ ای از محصولات شیمیایی که شامل سیلیکات­ها از جمله: لیتیوم، سدیم، پتاسیم که برای اهداف جوشکاری استفاده می­شوند جزو پیشگامان این صنعت است. ما پتاسیم، سدیم  و سیلیکات مخلوط شده برای الکترودهای جوشکاری تولید می­کنیم. در این مقاله شما را با  کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در مورد کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری میتوان گفت، وظیفه سیلیکات­ها نه تنها به عنوان چسب ساده نیست بلکه علاوه براین به عنوان مواد افزودنی نقش اصلی را در جوشکاری دارد. تقاضا برای سیلیکات­ها برای جوشکاری وقتی کیفیت بهتری استفاده شده باشد بیشتر می­شود.

ساخت بسیاری از عناصر صنعتی بر پایه و مبنای جوشکاری است. برای ارائه محصولات صنعتی با کیفیت عالی، کیفیت اتصالات جوشکاری شده باید عالی باشد که این امر بستگی به میله ­های جوش دارد و برای این کار تولیدکننده باید مواد افزودنی جوشکاری را با دقت انتخاب کند.

میله های جوشکاری از پودرهای مختلف مواد معدنی و فلزی تشکیل شده که بهم متصل می­ شوند. سیلیکات­ها هم به عنوان چسب و هم به عنوان شار عمل می­کنند.

در ادامه مقاله کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری میتوان گفت، سیلیکات­ها اغلب افزودنی­های اصلی و غالب جوشکاری هستند و عملکرد آن­ها به مراتب از یک چسب بیشتراست. سیلیکات لیتیوم برای الکترودهایی با انتشار کم استفاده می­شود.

سیلیکات پتاسیم برای فولادهای نرم و کم آلیاژ استفاده می­شود. در حالیکه برای فولادهای پراز آلیاژ از پتاسیم و لیتیوم استفاده می کنند.

در مورد فولادهای خاص با آلیاژهای بالا از سیلیکات سدیم-لیتیوم برای ذوب کردن استفاده می­شود و سیلیکات­های محلول، سیلیکات­های سدیم و پتاسیم هستند که مواد رطوب­ساز می ­باشند و این پوشش­ها به دلیل مقاومت – مکانیکی زیاد پیشنهاد می­شوند و سیلیکات­های پتاسیم و سدیم به دلیل اینکه پراکندگی را کاهش می­دهند، مورد پسندتر هستند و به حرکت بهبود می­بخشند و مقاومت در مقابل سایش در دمای بالا که نیاز به ثبات شیمیایی است را افزایش میدهند همین ویژگی ها باعث کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری در صنعت فولاد شده است.

مشخصات فنی سیلیکات پتاسیم برای الکترود جوشکاری

K-120 K-76 K-66 Grade
۱.۵۵ – ۱.۴۵ ۲.۱ – ۲.۰ ۲.۱ – ۲.۰ Weight Ratio
۲۰ – ۱۸ ۱۴ – ۱۲ ۱۲ – ۱۰ (%) K2O
۲۸ – ۲۶ ۲۸ – ۲۶ ۲۴ – ۲۰ (%) SiO2
۵۰۰ – ۳۰۰ ۳۰۰ – ۲۰۰ ۷۰ – ۳۵ Viscosity (at 30 c) in cps
۱.۵۰ – ۱.۴۵ ۱.۴۰ – ۱.۳۸ ۱.۳۷ – ۱.۳۴ Sp. Gravity
۴۹ – ۴۵ ۴۱ – ۳۹ ۳۸ – ۳۶ Baume

شرکت ما سیلیکات­های سدیم، پتاسیم و مخلوط آن­ها را با بالاترین میزان خلوص تولید می­کند.

برای رفتن به فروشگاه سیلیکات سدیم کلیک کنید.

سیلیکات­ها به صورت مایعات، جامدات و پودرهای با نوع مختلفی از ترکیب­های پتاسیم، لیتیوم و سدیم در دسترس هستند. اکستروژن صاف و سوختن آرام و پراکندگی­ هایی با قوس کم از وِیژگی است که به کیفیت سیلیکات­ها بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *